Kronika

Anno Domini 2024

2-23 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

7 stycznia:

Nabożeństwo-Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice

14 stycznia:

Nabożeństwo-Jasełka w wykonaniu dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Zawadzie

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego

4 lutego:

Parafialny wyjazd na film pt. „Wandea. Zwycięstwo czy śmierć” do kina Helios-Karolinka w Opolu

Anno Domini 2023

2-21 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

15 stycznia:

Nabożeństwo-Jasełka w wykonaniu dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Zawadzie i „Dzień Babci i Dziadka” oraz spotkanie w salce parafialnej

15 stycznia:

Parafialny wyjazd na film pt. „Prorok” do kina Helios-Karolinka w Opolu

1 i 7 lutego:

Wizytacja Pracowników Kurii Diecezjalnej w Opolu przed wizytacją kanoniczną (26.03.2023 r.)

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego

5 i 12 lutego:

Eucharystiom niedzielnym przewodniczył i Słowo Boże głosił Ks. Biskup Leon Mały, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej w Ukrainie

22 marca:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali głosił ks. Szymon Cała, wikariusz parafii katedralnej pw. św. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

26 marca-2 kwietnia:

MISJE ŚWIĘTE i rekolekcje szkolne

Kaznodzieją misyjnym był o. Ignacy Szczytowski OFM, misjonarz z klasztoru Franciszkanów w Prudniku

6-9 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne

9 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

15 kwietnia:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

16 kwietnia:

Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo-’Wieczór Uwielbienia” z udziałem zespołu muzycznego „Dawid” z Opola

25 kwietnia:

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do krzyża przy ulicy Luboszyckiej

7 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże głosił Ks. Andrzej Ochmann, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu

8 maja:

Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika

Mszy św. przewodniczył i wygłosił Słowo Boże wygłosił Ks. Biskup Leon Mały, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej w Ukrainie

13 dzień (od maja do października)

I Nabożeństwo fatimskie (przewodniczy w tym roku ks. Janusz Iwańczuk, moderator Dzieła  „Oremus”)

14 maja:

Uroczystość I Komunii świętej dla 15 dzieci – parafian

15 maja:

Sakrament Bierzmowania 19. parafian (uczniów kl. VIII szkoły podstawowej) w Parafii Łubniany oraz młodzieży z Parafii: Łubniany, Luboszyce i Brynica. Eucharystii przewodniczył i sakramentu udzielił Ks. Biskup Waldemar Musioł, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

15-17 maja:

Dni krzyżowe z procesjami do krzyży i Msze św. „gromadzkie”

16 maja:

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z Rodzicami do sanktuarium św. Anny na Górę św. Anny i do św. Jacka w Kamieniu Śląskim

21 maja:

Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej

23 maja

Parafialna pielgrzymka do sanktuariów w Legnicy i Krzeszowa

8 czerwca:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

30 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

14-19 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

10 września:

Dożynki parafialne

19 września:

Parafialna pielgrzymka do Sanktuariów: w Piekarach Śląskich, Jemielnicy i Kamieniu Śląskim

24 września:

parafialny wyjazd na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina” do kina Helios-Karolinka w Opolu

29 października:

Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego (26.10.1996 r.)

Uroczystej Mszy św. (Sumie) przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Prof. Zygfryd Glaeser

10 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie familijne w „farskim ogrodzie”

26 listopada:

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3 grudnia:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego

10 grudnia:

Ustanowienie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, m.in. dwóch parafian: p. Antoni Maziarz, p. Tomasz Kowalski

6 grudnia:

Spotkanie z św. Mikołajem w kościele

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

17 grudnia:

Nieszpory adwentowe i „Wieczór Opłatkowy” (spotkanie wigilijne) dla Seniorów w salce parafialnej

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2022

9, 16 i 23 stycznia:

Msze św. kolędowe (w niedziele) w intencji Parafian

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda) – odwołane z racji trwającej pandemii

9 stycznia:

Uroczyste zaprzysiężenie 3 członków nowej Parafialnej Rady Ekonomicznej (2021-2026) w czasie Nieszporów kolędowych i pierwsze spotkanie PRE

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego

13 lutego:

Rozpoczęcie Nowenny 9 Niedziel przed rozpoczęciem Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej (1972-2022)

2 marca:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali głosił ks. Patryk Wramba, wikariusz parafii katedralnej pw. św. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

7-10 kwietnia:

Rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne)

Kaznodzieją rekolekcyjnym był o. Kamil Tymecki OFM, duszpasterz młodzieży z Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny

14-17 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne

17 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

23 kwietnia:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

25 kwietnia:

Sakrament Bierzmowania 28. parafian (uczniów kl. VIII szkoły podstawowej i kl. I szkół ponadpodstawowych) w Parafii Luboszyce oraz młodzieży z Parafii: Luboszyce, Brynica i Łubniany. Eucharystii przewodniczył i sakramentu udzielił Ks. Biskup Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

25 kwietnia:

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do krzyża przy ulicy Luboszyckiej

8 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył o. Salezy Szuper OFM z Góry Św. Anny

13 dzień (od maja do października)

I Nabożeństwo fatimskie (przewodniczy w tym roku ks. Joachim Kobienia, z Kurii Diecezjalnej w Opolu)

15 maja:

Uroczystość I Komunii świętej dla 13 dzieci – parafian

17 maja:

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z Rodzicami do sanktuarium św. Anny na Górę św. Anny i do św. Jacka w Kamieniu Śląskim

22 maja:

Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej

23-25 maja:

Dni krzyżowe z procesjami do krzyży i Msze św. „gromadzkie”

29 maja:

Pielgrzymka naszej Parafii i Dekanatu Siołkowickiego do Katedry Opolskiej w Opolu w racji Złotego Jubileuszu 50. lecia istnienia Diecezji Opolskiej (wyróżnienia-Dyplom Jubileuszowy od Ks. Biskupa Opolskiego otrzymali: p.  Renata Puscz, p. Alfons Kornek i p. Herbert Kornberg)

16 czerwca:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

24 czerwca-2 lipca:

Parafialna pielgrzymka do Medjugorje

31 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

15-20 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

28 sierpnia:

Eucharystie z świadectwem Sióstr ze Zgromadzenia Św. Józefa z Kluczborka

18 września:

Dożynki parafialne

18 września:

parafialny wyjazd na film pt. „Notre-Dame płonie” do kina Helios-Karolinka w Opolu

23 października:

Parafialny wyjazd na film pt. „Johny” do kina Helios-Karolinka w Opolu

11 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie familijne w „farskim ogrodzie”

20 listopada:

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zamknięcie obchodów Jubileuszu 50-lecia Diecezji Opolskiej. Uroczyste Nieszpory z „Te Deum laudamnus…”

27 listopada:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego.

Nieszpory adwentowe, którym przewodniczył ks. Paweł Chyla, referent Wydziału Duszpasterskiego Kurii w Opolu, z obrzędem ustanowienia czterech nowych Lektorów i  przyjęcia dwóch Ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

11 grudnia:

Parafialny wyjazd na film pt. „Medjugorje” do kina Helios-Karolinka w Opolu

18 grudnia:

Nieszpory adwentowe i Wieczór Opłatkowy (spotkanie wigilijne) dla Seniorów w salce parafialnej

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2021

17 i 24 stycznia:

Msze św. kolędowe (w niedziele) w intencji Parafian

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda) – odwołane z racji trwającej pandemii

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego- Dzień Życia Konsekrowanego. Gościmy podczas Mszy św.. z świadectwem Siostry Franciszkanki Maryi Nieustającej Pomocy z klasztoru z Parafii Św. Antoniego w Luboszycach

17 lutego:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali głosił ks. Jakub Furca, wikariusz parafii katedralnej pw. św. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

1-4 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne ( z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz wytycznych władz państwowych i dekretów Biskupa Opolskiego)

4 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

25 kwietnia:

Modlitwy błagalne o urodzaje ku czci św. Marka (adoracja Najświętszego Sakramentu) i Msze św. „gromadzkie”

9 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył ks. Piotr Kuc z Opola

13 dzień (od maja do października)

I Nabożeństwo fatimskie (przewodniczy w tym roku ks. Jakub Furca, wikariusz parafii katedralnej w Opolu)

16 maja:

Uroczystość I Komunii świętej dla 11 dzieci – parafian

10-12 maja:

Dni krzyżowe z procesją (wokół kościoła) i Msze św. „gromadzkie”

3 czerwca:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

16 czerwca:

Msza św. w intencji księży święconych w Roku Jubileuszowym 2000 (rocznik święceń ks. proboszcza)

27 czerwca:

Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej

25 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

16-21 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

19 września:

Dożynki parafialne

22 września:

Parafialna pielgrzymka do Nysy i Głębinowa (do Sanktuarium Św. Rity i udział w uroczystości)

31 października:

Jubileusz 25. rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego (26.10.1996 r.)

Uroczystej Mszy św. (Sumie) przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Biskup Andrzej Czaja, Biskup Opolski

7-10 listopada:

Rekolekcje (parafialne i szkolne) w roku Jubileuszu 25. rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego -przeniesione z racji pandemii

Kaznodzieją rekolekcyjnym był ks. Eugeniusz Ploch,  proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie

11 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie familijne w „farskim ogrodzie”

14 listopada:

I tura wyborów do nowej PRD (Parafialnej Rady Duszpasterskiej) i PRE (Parafialnej Rady Ekonomicznej)

22 listopada:

Eucharystie z świadectwem S. Aldony Skrzypiec SSpS  z Opola, jałmużnika Biskupa Opolskiego

28 listopada:

II tura wyborów do nowej PRD (Parafialnej Rady Duszpasterskiej) i PRE (Parafialnej Rady Ekonomicznej)

28 listopada:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego i Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej (1972-2022)

28 listopada:

II tura wyborów do nowej PRD (Parafialnej Rady Duszpasterskiej) i PRE (Parafialnej Rady Ekonomicznej)

5 grudnia:

Po Nieszporach ostanie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (1996-2012)

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

12 grudnia:

Uroczyste zaprzysiężenie 10 członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej (2021-2026) w czasie Nieszporów adwentowych i pierwsze spotkanie PRD

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2020

2-20 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

19 stycznia:

Nabożeństwo-Jasełka w wykonaniu dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Zawadzie i „Dzień Babci i Dziadka” oraz spotkanie w salce parafialnej

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego- Dzień Życia Konsekrowanego. Gościmy podczas Mszy św.. z świadectwem Siostry Franciszkanki Maryi Nieustającej Pomocy z klasztoru z Parafii Św. Antoniego w Luboszycach

Nieszpory kolędowe z udziałem scholii Dzieci z parafii Luboszyce

26 lutego:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali głosił ks. Paweł Chyla, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach

od 15 marca (w czasie pandemii)

codzienna modlitwa różańcowa Parafian o 20.30 w domach (ks. proboszcz w kościele), zakończona o 21.00 Apelem Jasnogórskim (głos dzwonu „Św. Florian- 1 minuta)

codzienna modlitwa-adoracja Najśw. Sakramentu i „Koronka do Miłosierdzia Bożego” od godz. 15.00 do 18.00

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

11-14 kwietnia:

Rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne) – przeniesione z racji pandemii

9-12 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne ( z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz wytycznych władz państwowych i dekretów Biskupa Opolskiego)

12 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

25 kwietnia:

Modlitwy błagalne o urodzaje ku czci św. Marka (adoracja Najświętszego Sakramentu)

5 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył o. Henryk Kałuża SVD z Nysy

13 dzień (od maja do października)

I Nabożeństwo fatimskie (przewodniczą w tym roku Księża z Domu Ks. Emerytów w Opolu)

18-20 maja:

Dni krzyżowe z bez procesji (modlitwa przed Najświętszym Sakramentem)

11 czerwca:

Uroczystość Bożego Ciała do jednego Ołtarza (w „ogrodzie farskim’)

28 czerwca:

Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej

26 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

17-22 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

13 września:

Uroczystość I Komunii świętej (przeniesiona z racji pandemii) dla 11 dzieci-parafian

20 września:

Dożynki parafialne

11. października:

parafialny wyjazd na film pt. ” Wojtyła-świadectwo” do kina Helios w Opolu

13 października:

Sakrament Bierzmowania 15. parafian (uczniów kl. III gimnazjum) w Parafii Brynica oraz młodzieży z Parafii: Luboszyce, Brynica i Łubniany. Eucharystii przewodniczył i sakramentu udzielił ks. dziekan rejonu opolskiego Rudolf Świerc (w zastępstwie Ks. Biskupa Andrzeja Czai, Biskupa Opolskiego)

29 listopada:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń i przyjęcie 2 nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2019

2-20 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

6 stycznia:

Nabożeństwo-Jasełka w wykonaniu dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Zawadzie i „Dzień Babci i Dziadka” oraz spotkanie w salce parafialnej

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego- Dzień Życia Konsekrowanego. Gościmy podczas Mszy św.. z świadectwem Siostry Franciszkanki Maryi Nieustającej Pomocy z klasztoru z Parafii Św. Antoniego w Luboszycach

17 lutego:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali głosił ks. Jakub Furca, wikariusz parafii katedralnej pw. św. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu

9 marca:

Parafialna pielgrzymko-wycieczka do Wiednia

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

6 kwietnia:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

11-14 kwietnia:

Rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne)

Kaznodzieją rekolekcyjnym był o. Ignacy Szczytowski OFM, gwardian i dyrektor Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny

18-25 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne

25 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

25 kwietnia:

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do krzyża przy ulicy Luboszyckiej

5 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył o. prof. Jan Bielecki z USKW w Warszawie

13 dzień (od maja do października)

I Nabożeństwo fatimskie (przewodniczą w tym roku Księża z Domu Ks. Emerytów w Opolu)

12 maja:

Uroczystość I Komunii świętej dla 5 dzieci-parafian

13 maja:

Sakrament Bierzmowania 11. parafian (uczniów kl. III gimnazjum)  w Parafii Luboszyce z Parafii: Luboszyce, Brynica i Łubniany. Eucharystii przewodniczył i sakramentu udzielił Ks. Biskup Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

14 maja:

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z Rodzicami do sanktuarium św. Anny na Górę św. Anny i do św. Jacka w Kamieniu Śląskim

27-29 maja:

Dni krzyżowe z procesjami do krzyży i Msze św. „gromadzkie”

20 czerwca:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

28 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

12-17 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

15 września:

Dożynki parafialne

21 września:

Parafialna pielgrzymka do Ołomuńca (Czechy)

13 października:

Słowo Boże głosił podczas Eucharystii ks. Jerzy Wilk OSCam z Referatu Misyjnego OO. Kamilianów z Madagaskaru

11 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie dla dzieci

1 grudnia:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego

6 grudnia:

Spotkanie z św. Mikołajem w kościele

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

15 grudnia:

Po nieszporach Wieczór Opłatkowy dla Seniorów w salce parafialnej

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2018

2-18 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

19-26 stycznia:

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej- Ojczyzny Pana Jezusa

7 stycznia:

Nabożeństwo-Jasełka w wykonaniu dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Zawadzie i „Dzień Babci i Dziadka” oraz spotkanie w salce parafialnej

14 lutego:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali głosił ks. Kamil Bania  wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim

7 marca:

Wyjazd LSO i Dzieci Maryi do Aquaparku w Tarnowskich Górach

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

22-25 marca:

Rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne)

Kaznodzieją rekolekcyjnym był ks. Zbigniew Bienkiewicz, proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Opolu-Chabry

25 marca:

Przyjęcie pięciu nowych kandydatów do grona LSO i ustanowienie pięciu lektorów

29 mraca-1 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne

1 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

14 kwietnia:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

21 kwietnia:

Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu i Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

25 kwietnia:

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do krzyża przy ulicy Luboszyckiej

26 kwietnia:

Sakrament Bierzmowania 11. parafian (uczniów kl. III gimnazjum) oraz młodzieży z Parafii: Luboszyce, Brynica i Łubniany. Eucharystii przewodniczy i sakramentu udzielił Ks. Biskup Paweł Stobrawa, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

6 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył ks. Daniel Breguła, dyrektor Domu Księży Emerytów w Opolu

7-9 maja:

Dni krzyżowe z procesjami do krzyży i Msze św. „gromadzkie”

13 dzień (od maja do października)

Nabożeństwo fatimskie, godz. 1900

20 maja:

Uroczystość I Komunii świętej dla 16 dzieci-parafian

22 maja:

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z Rodzicami do sanktuarium św. Anny na Górę św. Anny i do św. Jacka w Kamieniu Śląskim

31 maja:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

17 czerwca:

Odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach (z procesją)

29 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

13-18 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

16 września:

Dożynki parafialne

22 września:

XX. lecie istnienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w naszej Parafii. Mszy św. dziękczynnej przwodniczy o. Grzegorz Górnik MSF, moderator krajowy A.D.Ś. w Polsce

11 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie dla dzieci

2 grudnia:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego

6 grudnia:

Spotkanie z św. Mikołajem w kościele

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

16 grudnia:

Nieszpory adwentowe i Wieczór Opłatkowy (spotkanie wigilijne) dla Seniorów w salce parafialnej

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2017

2-21 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

15 stycznia:

Nabożeństwo kolędowe w wykonaniu Zespołu ,,Przysieczanki” z parafii Prószków

22 stycznia:

Nabożeństwo-Jasełka w wykonaniu dzieci naszej Szkoły Podstawowej w Zawadzie i „Dzień Babci i Dziadka” oraz spotkanie w salce parafialnej

29 stycznia:

Nabożeństwo kolędowe z udziałem chóru św. Cecylii z parafii Czarnowąsy

16 lutego:

Wyjazd LSO i Dzieci Maryi do Aquaparku w Tarnowskich Górach

1 marca:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali  głosił ks. Zbigniew Bienkiewicz, proboszcz parafii św. Boromeusza Opole-Chabry

16 marca:

Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

6-9 kwietnia:

Rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne)

Kaznodzieją rekolekcyjnym był ojciec Lotar Czora z OFM. z Gliwic

9 kwietnia:

Przyjęcie dwóch nowych kandydatów do grona LSO i ustanowienia jednego lektora i promocja pana Tarcycjusza Kazimierczuka jako Nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej

13-15 kwietnia:

Święte Triduum Paschalne

16 kwietnia:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

25 kwietnia:

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do krzyża przy ulicy Luboszyckiej

6 maja:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

7 maja:

Odpust ku czci św. Floriana

Słowo Boże głosił i Sumie odpustowej przewodniczył ks. prałat Albert Glaeser, dyrektor Sanatorium „Sebastianemum Silesiacum” w Kamieniu Śląskim

9 maja:

Sakrament Bierzmowania 6 parafian (uczniów kl. III gimnazjum) w parafii Łubniany. Eucharystii przewodniczy i sakramentu udzielił Ks. Biskup Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

13 dzień (od maja do października)

Nabożeństwo fatimskie, godz. 19.00

21-24 maja:

Dni krzyżowe z procesjami do krzyży i Msze św. „gromadzkie”

27 maja:

Wycieczka do Zamku w Mosznej

4 czerwca:

Uroczystość I Komunii świętej dla 16 dzieci – parafian

6 czerwca:

Pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z Rodzicami do sanktuarium św. Anny na Górę św. Anny i do św. Jacka w Kamieniu Śląskim

11 czerwca:

Odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach (z procesją)

15 czerwca:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

18 czerwca:

Rocznica I Komunii świętej dla ośmiu dzieci – parafian

30 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

14-19 sierpnia:

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

17 września:

Dożynki parafialne

21 października:

Parafialna Pielgrzymka do Wambierzyc i sanktuariów: Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach

11 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie dla dzieci

2 grudnia:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego

6 grudnia:

Spotkanie z św. Mikołajem w kościele

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

13 grudnia:

Nieszpory adwentowe i Wieczór Opłatkowy (spotkanie wigilijne) dla Seniorów w salce parafialnej

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2016

2-30 stycznia:

Odwiedziny duszpasterskie (kolęda)

17 stycznia:

Nabożeństwo kolędowe w wykonaniu Scholii Dominikańskiej z parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich

24 stycznia:

Gościmy redaktorów diecezjalnego katolickiego ,,Radia Doxa”

10.30 – Msza św. transmitowana w diecezji przez radio

24 stycznia:

Nabożeństwo-wspólne kolędowanie dla seniorów w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzie oraz Chóru Domu Złotej Jesieni z Opola

31 stycznia:

Podczas Mszy św. śpiewa zespół dziecięcy ,,Loretino” z Głogówka

2 lutego:

Święto Ofiarowania Pańskiego. Z racji zakończenia Roku Życia Konsekrowanego mszy św. o 18.00 przewodniczył ksiądz biskup Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

10 lutego:

Środa Popielcowa

Wielki Post: kazania pasyjne w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali kazania pasyjne głosi ksiądz proboszcz

23-24 lutego

Wizytacja kanoniczna biskupa Pawła Stobrawy (biskup pomocniczy diecezji opolskiej).

W ramach wizytacji spotkania z chorymi oraz z poszczególnymi grupami działającymi w parafii

2 marca:

Wyjazd LSO i Dzieci Maryi do Aquaparku w Tarnowskich Górach

 16 marca:

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu (wieczysta)

17-20 marca:

Rekolekcje wielkopostne.

Kaznodzieją rekolekcyjnym jest ojciec Marian Szymański z OFM Conv. z Głogówka

27 marca:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

4 kwietnia:

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Spotkanie wszystkich kobiet

9 kwietnia:

Pierwszy sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III (komunijnych)

13 kwietnia:

Sakrament Bierzmowania 16 parafian (uczniów kl. III gimnazjum) w parafii Brynica. Eucharystii przewodniczy i sakramentu udzielił Ks. Biskup Paweł Stobrawa, biskup pomocniczy diecezji opolskiej

25 kwietnia:

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do krzyża przy ulicy Luboszyckiej

2-4 maja:

Dni krzyżowe z procesjami do krzyży i Msze św. „gromadzkie”

8 maja:

Odpust ku czci św. Floriana.

Słowo Boże głosił i sumie odpustowej przewodniczył ojciec Tymoteusz Olsiński  OFM. proboszcz parafii NSJ z Gliwic

13 maja:

Wspomnienia Najświętszej Marii Panny Fatimskiej. Rozpoczęcie w parafii nabożeństw fatimskich z procesją (od maja do października). Pierwszemu nabożeństwu przewodniczył ksiądz Waldemar Musioł z kurii w Opolu

15 maja:

Uroczystość I Komunii świętej dla 8. parafian-dzieci

17 maja:

Pielgrzymka autokarowa z dziećmi komunijnymi wraz z ich rodzicami na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego

18 maja:

Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże głosił ks. Dariusz Flak, misjonarz z Peru

21 maja:

Nabożeństwo majowe z udziałem Dzieci z ,,Stowarzyszenia z Zespołem Downa”

22 maja:

Rocznica I Komunii świętej dla ośmiu parafian – dzieci

26 maja:

Uroczystość Bożego Ciała do czterech ołtarzy

28 maja:

Pielgrzymka do Trzebnicy

12 czerwca:

Procesja parafialna na sumę odpustową do parafii św. Antoniego w Luboszycach

13 czerwca:

Wspomnienia św. Antoniego z Padwy. Rozpoczęcie w parafii nabożeństw ku czci św. Antoniego z oddaniem czci relikwiom św. Antoniego. Nabożeństwu przewodniczy o. Jordan Staffa OFM i br. diakon Lotar Czora OFM z Gliwic

17 lipca:

Msze św. celebruje. Słowo Boże i udziela błogosławieństwa prymicyjnego udziela ks. Kamil Sowada z parafii MBWW w Kluczborku

17-26 lipca:

Światowe Dni Młodzieży (Kraków) z udziałem Ojca Świętego Franciszka

19 lipca:

Eucharystia żałobna za zmarłych żołnierzy ekshumowanych z cmentarza w Zawadzie oraz za zaginionych i poległych podczas II wojny światowej z obrzędem ostatniego pożegnania

24 lipca:

Msze św. celebruje. Słowo Boże i udziela błogosławieństwa prymicyjnego udziela neoprezbiter o. Lotar Czora OFM z parafii Bażany

31 lipca:

Poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa

15-20 sierpnia:

40 jubileuszowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę (z udziałem Parafian – grupa „1 fioletowa”)

11 września:

Dożynki (parafialne)

17 września:

Spotkanie dzieci Maryi z siostrą Karoliną, nową opiekunką dzieci Maryi

18 września:

Diecezjalne dożynki na Górze św. Anny. Dekanat siołkowicki reprezentuje nasza parafia

7-9 października:

Diecezjalna pielgrzymka dzieci Maryi na Górę św. Anny z udziałem naszych marianek

30 października:

XX Rocznica Poświęcenia naszego kościoła – ,,Kiermasz?. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Arcybiskup Alfons Nossol (emerytowany biskup opolski)

1 listopada:

Poświęcenie nowego nagrobka księdza byłego proboszcza śp. Henryka Cieślika

3 listopada:

I rocz. śmierci ks. prob. Henryka Cieślika (godz. 1900) z udziałem kapłanów z dekanatu Siołkowice

11 listopada:

Procesja ku czci św. Marcina i spotkanie dla dzieci

30 listopada:

I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego

4 grudnia:

Ustanowienie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, m.in. dwóch parafian: p. Waldemar Klyk, p. Dominik Pikos

6 grudnia:

Spotkanie z św. Mikołajem w kościele

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń

13 grudnia:

Nieszpory adwentowe i Wieczór Opłatkowy (spotkanie wigilijne) dla Seniorów w salce parafialnej

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

Anno Domini 2015

2 listopada:

Nagła śmierć ks. proboszcza Henryka Cieślika (1940-2015)

5 listopada:

Pogrzeb ks. proboszcza Henryka Cieślika.

Mszy św. i ceremonii pogrzebowej przewodniczył ks. biskup Rudolf Pierskała (biskup pomocniczy diecezji opolskiej)

29 listopada:

I Niedziela Adwentu

Oficjalnie objęcie obowiązków proboszcza parafii w Zawadzie przez ks. Mariusza Sobek (dotychczasowego rezydenta parafii św. Karola Boromeusza w Opole-Chabry)

6 grudnia:

W czasie nieszporów spotkanie z św. Mikołajem w kościele oraz Wieczór Opłatkowy (spotkanie wigilijne) dla Seniorów w salce parafialnej

8 grudnia:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny z przyjęciem nowych kandydatek do wspólnoty Dzieci Maryi oraz odnowienie przyrzeczeń i przyjęcie czterech kandydatów do grona LSO

13 grudnia:

III Niedziela Adwentu

Kanoniczne wprowadzenie na urząd nowego proboszcza ks. Mariusza Sobek podczas Nieszporów adwentowych z udziałem ks. Dziekana, kapłanów, sióstr zakonnych, Parafian i zaproszonych Gości

27 grudnia:

Eucharystia w intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i ich Rodzin

+ A.M.D.G +