OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1. sierpnia A.D. 2021

 • Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych i ks. Biskupa w naszym kościele podczas liturgii może uczestniczyć do 75% miejsc siedzących i stojących.
 • Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 1030 (’Sumie”).
 • W I wtorek miesiąca (03.08) Eucharystia o godz. 1800 i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Antoniego.
 • W I czwartek miesiąca (05.08) Adoracja Najśw. Sakramentu- Godzina Święta od godz. 1700. Eucharystia –w intencji powołanych i nowe powołania-o godz. 1800. Módlmy się o nowe i święte powołania i za powołanych!
 • W I piątek miesiąca (06.08) Święto Przemienia Pańskiego oraz XXXVI rocznicę erygowania (powstania) naszej Parafii /06.08.1985 r./. Eucharystia o godz. 800 w intencji Parafian i Czcicieli NSPJ i  nabożeństwo  do Najśw. Serca Pana Jezusa. OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY od godz. 730. ODWIEDZINY CHORYCH od godz. 930.
 • W I sobotę miesiąca (07.08) Eucharystia o godz. 800, a po niej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. spotkanie dla Wspólnoty Dzieci Maryi.
 • Biskup Ordynariusz zezwala na uzyskanie odpustu zupełnego „Porcjunkula”związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli sierpnia lub w dzisiejszą niedzielę lub w przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach parafialnych.
 • Warunki uzyskania odpustu: * sakrament pokuty i Komunia św., * nawiedzenie kościoła, * modlitwa Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…, * modlitwa w intencji Ojca Świętego (np. Pod Twoją obronę…), * wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 • Polecam prasę katolicką: „Gość Niedzielny”(cena 6 zł)…
 • „Bóg zapłać” Wam za wszelkie dobro, ofiary i życzliwość!
* kolekta z dzisiejszej niedzieli (01.08) przeznaczona na potrzeby WMSD w Opolu i instytucji diecezjalnych
* kolekta w przyszłą niedzielę (08.08) przeznaczona na potrzeby parafii         
* zbiórka do puszki w niedzielę (08.08) przeznaczona na cele gospodarcze na cmentarzu…etc.
* „Bóg zapłać” za ofiary na CARITAS (dla poszkodowanych) i dla Misjonarzy („Św. Krzysztof”)
 • OGŁOSZENIA:
 • Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie www.spis.gov.pl. Można także spisać się u naszego Sołtysa P. Sebastiana Klotki. Wystarczy zadzwonić do rachmistrza i zaprosić do siebie do domu na wywiad spisowy. Telefon: 504 251 946 (p. Sołtys) lub 22/828 88 88  i 22/279 99 99. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń!
 • Szanowni Państwo, Mieszkańcy Województwa Opolskiego, apeluję do wszystkich mieszkańców województwa opolskiego o udział w szczepieniach przeciwko C0VID-19. Zagrożenie czwartą falą pandemii jest realne. Najlepszą formą zabezpieczenia siebie i swojej rodziny jest szczepienie. Jak wskazują przypadki w krajach, do których dotarła już czwarta fala COVID-19, przebieg choroby u zaszczepionych jest łagodny, a przypadki śmiertelne występują niemal wyłącznie u osób niezaszczepionych. Dlatego zwracam się z wielką prośbą o jak najszybsze przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19″.Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu Łask Bożych, a dzieciom i młodzieży udanych wakacji oraz odpoczynku w czasie urlopu! Nie zapominajcie o Panu Bogu w modlitwie i o niedzielnej Eucharystii!

Wasz proboszcz – ks. Mariusz Sobek

NR KONTA BANKOWEGO NASZEJ PARAFII: 

17 1240 5178 1111 0010 5770 2071

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  * *  *  *  * *

 KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w tygodniu pół godz. po Mszach św. oraz w piątek (tylko) od 900 do 1000. W soboty, niedziele i święta-nieczynna. W sprawach nagłych – zawsze!

A.M.D.G.